САЙЛОВЧИЛАР, САЙЛОВ ЖАРАЁНИНИНГ ИШТИРОКЧИЛАРИ ҲАМДА ОАВ ВАКИЛЛАРИ ДИҚҚАТИГА
2021 йил 25 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси томонидан 2021 йил 24 октябрдаги Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида овоз беришнинг дастлабки натижалари жамоатчиликка маълум қилинди.
Сайлов кодексининг 97-моддасига асосан, Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови якунларига кўра Марказий сайлов комиссиясининг қарори сайловдан кейин ўн кундан кечиктирмай қабул қилинади. Мазкур қарор Марказий сайлов комиссиясининг расмий веб-сайтида ва бошқа манбаларда эълон қилинади (ҳаммага маълум қилинади).
Марказий сайлов комиссиясининг Ўзбекистон Республикаси Президенти сайлови якунларига бағишланган мажлиси жорий йилнинг 29 октябрига режалаштирилган. Мажлисда тегишли қарор қабул қилингандан сўнг сайлов якунлари ва овоз бериш натижаларига оид маълумотлар расмий эълон қилинади (ҳаммага маълум қилинади).

ВНИМАНИЮ ИЗБИРАТЕЛЕЙ, УЧАСТНИКОВ ИЗБИРАТЕЛЬНОГО ПРОЦЕССА И СМИ
Центральная избирательная комиссия Республики Узбекистан 25 октября 2021 года довела до общественности предварительные результаты голосования на выборах Президента Республики Узбекистан 24 октября 2021 года.
В соответствии со статьей 97 Избирательного кодекса постановление Центральной избирательной комиссии по итогам выборов Президента Республики Узбекистан принимается не позднее десяти дней после выборов. Данное постановление будет опубликовано (обнародовано) на официальном веб-сайте Центральной избирательной комиссии и в других источниках.
На очередном заседании Центральной избирательной комиссии, которое запланировано на 29 октября 2021 года, будут рассмотрены итоги выборов Президента Республики Узбекистан. Итоги выборов и данные о результатах голосования будут официально опубликованы (обнародованы) после принятия соответствующего постановления ЦИК.