Abdulaziz Kamilov Buyuk Britaniya Xalqaro taraqqiyot vaziri o‘rinbosari bilan uchrashdi
Muloqot chogʻida Afg‘onistonda infratuzilma loyihalarini ro‘yobga chiqarishning amaliy jihatlariga alohida e’tibor qaratildi.
TOSHKENT, 12 iyul. /«Dunyo» AA/. 2019-yil 11-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi delegatsiyasiga boshchilik qilayotgan Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov London shahrida Buyuk Britaniya Xalqaro taraqqiyot vaziri o‘rinbosari baronessa Elizabet Greys Sag bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi ma'lumotiga tayanib “Dunyo” axborot agentligi.
Ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirishning istiqbollari, jumladan O‘zbekistonda hayotning barcha jabhalarida amalga oshirilayotgan tub islohotlarning Buyuk Britaniya, xususan Xalqaro taraqqiyot vazirligi tomonidan qo‘llab-quvvatlanishiga oid masalalar muhokama qilindi.

Abdulaziz Kamilov meets with the UK Parliamentary Under-Secretary of State
On July 11, 2019, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with UK Parliamentary Under-Secretary of State of the Department for International Development, Baroness Elizabeth Grace Sugg.
Promising areas for expanding bilateral cooperation, including issues of support by the UK, in particular, by the Department for International Development, of cardinal reforms being carried out in Uzbekistan in all spheres, were discussed.
According to the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, special attention was paid to practical aspects of cooperation, including the implementation of infrastructure projects in Afghanistan.