Ўзбекистон Президенти Қозоғистоннинг биринчи Президентини таваллуд куни билан табриклади
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев бугун Қозоғистоннинг биринчи Президенти Нурсултон Назарбоев билан телефон орқали мулоқот қилди.
Давлатимиз раҳбари матбуот хизмати маълумотига кўра, суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари Нурсултон Назарбоевни таваллуд куни билан самимий табриклаб, унга мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва муваффақиятлар тилади.
Мулоқот чоғида кейинги йилларда Ўзбекистон билан Қозоғистон ўртасидаги стратегик шериклик муносабатлари юқори суръат билан ривожланиб бораётгани таъкидланди.
Халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Қозоғистоннинг биринчи Президенти Ўзбекистон раҳбарига табрик учун миннатдорлик билдириб, мамлакатимиздаги сиёсий ва ижтимоий-иқтисодий ислоҳотлар изчил давом эттирилишига ишонч билдирди.
Суҳбат якунида Шавкат Мирзиёев ва Нурсултон Назарбоев муборак Қурбон ҳайити билан бир-бирини самимий қутлаб, биродар халқларимизга тинчлик-осойишталик ва бардавом равнақ тиладилар.

President of Uzbekistan Congratulates the First President of Kazakhstan
On July 6, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a telephone conversation with the First President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev.
The President of Uzbekistan cordially congratulated Nursultan Nazarbayev on his birthday, sincerely wishing him sound health, prosperity and success.
During the conversation, the high dynamics of the development of strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Kazakhstan in recent years were noted.
There was an exchange of views on the current international and regional issues.
The First President of Kazakhstan, warmly thanking the President of Uzbekistan for the congratulations, expressed confidence in the progressive continuation of political and socio-economic reforms in Uzbekistan.
Following the conversation, Shavkat Mirziyoyev and Nursultan Nazarbayev exchanged sincere congratulations on the upcoming holiday of Qurban Hayit ‘Eid al-Adha’ and wishes for peace and further prosperity for the two fraternal peoples.