O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi bayonoti
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi 2022-yil 4-avgust kuni Ozarbayjon Respublikasining Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligidagi Elchixonasiga g'arazli maqsadda uyushtirilgan hujumni qat'iy qoralaydi.
Diplomatik vakolatxonalar xodimlarining hayoti va salomatligiga tahdid soladigan har qanday xatti-harakatlarni mutlaqo qabul qilib boʻlmaydi, deb hisoblaymiz.
Hodisani har tomonlama tekshirish va barcha aloqadorlarni javobgarlikka tortishga chaqiramiz.
O‘zbekiston tomoni qardosh Ozarbayjonni xorijdagi fuqarolarining xavfsizligi va himoyasini ta’minlashda qo‘llab-quvvatlashini bildiradi.

Statement of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan strongly condemns the provocative attack on the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland on August 4, 2022.
We consider absolutely unacceptable any actions that pose a threat to the life and health of members of diplomatic missions.
We call for a comprehensive investigation of thе incident and bringing all those involved to justice.
The Uzbek side expresses its support for brotherly Azerbaijan in ensuring the security and protection of its citizens abroad.