Prezidentning amaliy tashrifi yakunlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayevning taklifiga binoan 12-14-oktabr kunlari amaliy tashrif bilan Ostona shahrida bo‘ldi.
13-oktabr kuni davlatimiz rahbari Osiyoda hamkorlik va ishonch choralari bo‘yicha kengash sammitida nutq so‘zlab, savdo-iqtisodiyot, transport-logistika, ekologiya, xavfsizlik sohalari va Afg‘oniston masalasi bo‘yicha muhim tashabbuslarni ilgari surdi.
14-oktabr kuni MDH Davlat rahbarlari kengashi majlisida tashkilot doirasidagi ko‘p tomonlama hamkorlikni rivojlantirish, siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi aloqalarni yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
“Markaziy Osiyo – Rossiya” sammiti ham bo‘lib o‘tdi.
Tashrif yakunlangach, Ostona xalqaro aeroportida davlatimiz rahbarini Qozog‘iston Bosh vaziri Alixan Smailov kuzatib qo‘ydi.

The President of Uzbekistan completed his visit to Astana
President Shavkat Mirziyoyev paid a working visit to Astana on 12-14 October at the invitation of the President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, reports “Dunyo” IA correspondent.
According to the press service of the Head of our state, on October 13, the President addressed the Summit of the Conference on Interaction and Confidence Building Measures in Asia, put forward important initiatives on cooperation in trade and economy, transport and logistics, ecology, security, as well as on the Afghan issue.
The development of multilateral cooperation, political, trade-economic and cultural-humanitarian interaction within the organization were discussed on October 14 at the CIS Council of Heads of State meeting.
The Central Asia – Russia Summit was also held.
Following the visit, the Prime Minister of Kazakhstan Alikhan Smailov saw off the President of Uzbekistan at the Astana International Airport.