Ўзбекистон Президенти давлат ташрифи билан Қирғизистонда бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаровнинг таклифига биноан 26-27 январь кунлари давлат ташрифи билан Қирғизистонда бўлади.
Икки мамлакат етакчиларининг учрашувлари Бишкек шаҳрида бўлиб ўтади.
Олий даражадаги музокаралар кун тартибидан Ўзбекистон-Қирғизистон дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш масалаларининг кенг доираси ўрин олган.
Ўзаро савдони кўпайтириш, саноат кооперацияси дастурларини қўллаб-қувватлаш ва минтақавий инфратузилма лойиҳаларини илгари суришга алоҳида эътибор қаратилади.

President of Uzbekistan to Pay a State Visit to Kyrgyzstan
At the invitation of the President of the Republic of Kyrgyzstan Sadyr Japarov, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a state visit to Kyrgyzstan on January 26-27.
The bilateral meetings of the two Presidents shall take place in the city of Bishkek.
The agenda of the top-level talks include the whole range of issues of further strengthening the Uzbek-Kyrgyz relation of friendship, good neighborliness and strategic partnership.
A particular attention shall be paid to increasing mutual trade, supporting industrial cooperation programs and promoting regional infrastructure projects.