Polsha bilan ta’lim sohasida hamkorlikning yangi bosqichi boshlandi!
Joriy yil 22–25 aprel kunlari Elchixona va “Perspektywy” fondi tashabbusi bilan O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari S.Buzrukxonov boshchiligidagi delegatsiya Varshava va Lodz shaharlariga tashrif buyurdi.
O‘zbekiston va Polsha o‘rtasida ta’lim, fan, madaniyat va media sohalarida mustahkam aloqalarni yanada rivojlantirishga qaratilgan muhim uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi. Ikkinchi rektorlar forumi bu safar ham ikki mamlakat akademik doiralarini yaqinlashtirish, yangi istiqbolli tashabbuslar va birgalikdagi rejalarni belgilash uchun muvaffaqiyatli platformaga aylandi.
Tashrif davomida yoshlar almashinuvi, til va tarjima, axborot sohasidagi hamkorlik, shuningdek, madaniy aloqalarni rivojlantirish bo‘yicha kelishilgan ustuvor yo‘nalishlar bugungi aloqalarning mazmunan yangi pog‘onaga ko‘tarilganidan dalolat beradi.

A new stage of cooperation in the field of education has begun with Poland!
On April 22–25 this year, a delegation led by Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, S. Buzrukhonov, visited the cities of Warsaw and Łódź at the initiative of the Embassy and the “Perspektywy” Foundation.
Important meetings were held aimed at further strengthening cooperation between Uzbekistan and Poland in the fields of education, science, culture, and media. The second Rectors’ Forum once again served as a successful platform for bringing the academic circles of the two countries closer, identifying new promising initiatives, and outlining joint plans.
During the visit, priority areas of cooperation were agreed upon in youth exchange, languages and translation, information technology, as well as the development of cultural ties — all of which indicate that bilateral relations have risen to a qualitatively new level.