O'zbekiston va Buyuk Britaniya TIV rahbarlari Londonda bo'lib o'tgan muzokaralar chog'ida o'zaro farovonlik va barqarorlik yo'lidagi umumiy intilishlarni tasdiqladilar
"Bugun London shahrida Buyuk Britaniya tashqi ishlar vaziri Devid Lemmi janoblari bilan uchrashishdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – O'zbekiston-Buyuk Britaniya o'rtasidagi munosabatlar mustahkamlanib borayotganini aks ettiruvchi 2025-yilga mo'ljallangan keng va istiqbolli kun tartibini muhokama qildik.
Savdo va investitsiyadan tortib madaniy aloqalar va global chaqiriqlargacha bo'lgan sohalarni qamrab olgan hamkorligimizdagi yangi imkoniyatlar yuzasidan fikr almashdik. O'zaro farovonlik va barqarorlik yo'lidagi umumiy intilishlarimizni yana bir bor tasdiqladik.
Uchrashuvimiz yakunida vazirliklarimiz o'rtasida 2025-2026-yillarga mo'ljallangan Hamkorlik dasturini imzoladik. Samimiy mehmondo'stlik va samarali muloqot uchun minnatdormiz".

Главы МИД Узбекистана и Великобритании на переговорах в Лондоне подтвердили общую приверженность взаимному процветанию и стабильности
«Рады встрече с министром иностранных дел Великобритании Е.П. Дэвидом Лэмми сегодня в Лондоне, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Наш обмен мнениями охватил обширную и амбициозную повестку дня на 2025 год, отражающую укрепляющиеся узбекско-британские отношения.
От торговли и инвестиций до культурных связей и глобальных вызовов — мы обсудили новые возможности для сотрудничества и подтвердили общую приверженность взаимному процветанию и стабильности.
Мы также подписали Программу сотрудничества между нашими министерствами иностранных дел на 2025–2026 годы. Благодарны за тёплый приём и конструктивный диалог».