Эрон Ташқи ишлар вазири билан телефон орқали мулоқот тўғрисида
2020 йилнинг 7 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камиловнинг Эрон Ислом Республикаси Ташқи ишлар вазири Муҳаммад Жавад Зариф билан телефон орқали мулоқоти бўлуб ўтди.
Суҳбат аввалида томонлар 6 май куни икки мамлакат раҳбарлари ўртасида жуда самарали ҳамда очиқлик ва яхши қўшничилик руҳида бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотни юқори баҳоладилар.
ТИВ раҳбарлари савдо-иқтисодий ва транспорт-коммуникация соҳаларидаги ҳамкорлик суръатларини ошириш масалалари бўйича фикр алмашдилар.
Суҳбат чоғида Афғонистондаги ҳолат, халқаро ҳамжамиятнинг мазкур мамлакатдаги можарони ҳал қилиш борасидаги саъй-ҳаракатлари юзасидан ҳам фикр алмашилди.

О телефонном разговоре с Министром иностранных дел Ирана
7 мая 2020 года состоялся телефонный разговор Министра иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиза Камилова с Министром иностранных дел Исламской Республики Иран Мухаммадом Джавадом Зарифом.
В начале беседы стороны высоко оценили итоги состоявшегося 6 мая телефонного разговора между главами двух стран, который был весьма плодотворным и прошел в атмосфере открытости и добрососедства.
Главы МИД обменялись мнениями по вопросам наращивания сотрудничества в торгово-экономической и транспортно-коммуникационной сферах.
В ходе беседы также состоялся обстоятельный обмен мнениями по ситуации в Афганистане, усилиям международного сообщества по афганскому урегулированию.