РАСМИЙ БАЁНОТ: Ўзбекистонда коронавирусдан даволанаётган 518 бемордан 12 нафарининг аҳволи оғир
– Мамлакатимизда 13 май соат 10:00 га қадар жами 2568 фуқаро коронавирус инфекцияси билан рўйхатга олинган. Улардан 2040 нафари, яъни 80 фоизи тўлиқ соғайиб, реабилитация марказларига ўтказилган. Соғлиқни сақлаш вазирлигидан олинган маълумотга кўра, шифохоналарда даволанаётган 518 бемордан 12 нафарининг аҳволи оғир.
Ҳозирда 43 мингдан зиёд фуқаро карантинда бўлиб турибди. Уларнинг 14 мингдан ортиғи стационар шароитда карантин тадбирларини ўтаяпти.
Карантин тадбирлари давом этяпти. Ўрнатилган тартиб-қоидаларга риоя қилишимиз шарт. Вазиятни мураккаблаштириб юборадиган бўлсак, бундан кейинги карантин чекловлари янада жиддий бўлиши мумкин.

Официальное заявление: в Узбекистане из 518 лечащихся от коронавируса состояние 12 человек - тяжелое
– В нашей стране до 10:00 13 мая зарегистрировано всего 2568 человек с коронавирусной инфекцией. Из низ 2040 человек, то есть 80 процентов, полностью выздоровели и переведены в реабилитационные центры. По сведениям Министерства здравоохранения, из 518 больных, проходящих лечение в клиниках, состояние 12 пациентов – тяжелое.
В настоящее время более 43 тысяч граждан находятся на карантине. Из них более 14 тысяч человек охвачены карантинными мероприятиями на дому.
Карантинные мероприятия продолжаются. Мы обязаны соблюдать установленные порядки. Если ситуация осложнится, дальнейшие карантинные ограничения могут быть более серьезными.