РАСМИЙ БАЁНОТ: 522 бемордан 8 нафарининг аҳволи оғир
– Мамлакатимизда айни дақиқаларга келиб, коронавирус инфекцияси юқтирган фуқаролар сони 2691 нафарга етди. Уларнинг 2158 нафари, яъни 80 фоиздан ортиғи тўлиқ соғайган. Соғлиқни сақлаш вазирлигидан олинган маълумотга кўра, шифохоналарда даволанаётган 522 бемордан 8 нафарининг аҳволи оғир. 48 мингдан кўпроқ фуқаро карантин муддатларини ўтаяпти. Охирги бир кунда 15 мингдан, касаллик қайд этилган кундан бугунга қадар эса 474 мингдан кўпроқ ҳолатда лаборатория текширувлари ўтказилди.
Карантин тадбирлари давом этяпти. Унга риоя этиш ҳар биримизнинг вазифамиз саналади. Узоқ хорижий ва яқин қўшни давлатлардаги эпидемик вазиятнинг мураккаблашиб бораётгани барчамизга сабоқ бўлиши керак!

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ: в Узбекистане из 522 больных состояние 8 – тяжелое
Начальник Государственной инспекции санитарно-эпидемиологического надзора при Кабинете Министров, главный государственный санитарный инспектор республики Нурмат Отабеков:
– В нашей стране к настоящему времени с коронавирусной инфекцией зарегистрирован 2691 человек. Из них полностью выздоровели 2158 человек, или более 80 процентов больных. По сведениям Министерства здравоохранения, из находящихся в клиниках 522 больных состояние 8 оценивается как тяжелое. Более 48 тысяч граждан находятся на карантине. За последний день проведено 15 тысяч, а всего - более 474 тысяч лабораторных проверок.
Карантинные мероприятия продолжаются. Наш долг - их неукоснительное соблюдение. Сложные ситуации в государствах ближнего и дальнего зарубежья должны послужить для нас уроком!