РАСМИЙ БАЁНОТ: 24 май куни коронавирусга чалинган 49 беморнинг 36 нафари аҳоли орасидан аниқланган
– Мамлакатимизда коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар сони 3180 нафарга етди. Улардан 2565 нафари, яъни 81 фоизи тўлиқ соғайган. Соғлиқни сақлаш вазирлиги тақдим этган маълумотга кўра, ҳозирда мамлакат шифохоналарида 602 бемор даволанмоқда, 3 нафарининг аҳволи оғир.
Карантин тадбирлари давом этяпти. 44 мингдан кўпроқ фуқаро карантин муддатларини ўтаяпти. Уларнинг 18 мингдан зиёди стационар шароитдаги карантин тадбирлари билан қамраб олинган.
Коронавирус билан боғлиқ вазият бир мунча мураккаб бўлиб турибди. Куни кеча қайд этилган 49 беморнинг 36 нафари аҳоли орасидан аниқланган. Аниқроқ қилиб айтадиган бўлсак, ушбу фуқаролар орамизда юрган ҳамюртларимиз бўлган. Бундан кўриниб турибдики, атрофимизда коронавирус инфекциялари мавжуд бўлиши ҳеч гап эмас. Кўчага чиқишдан олдин жиддий ўйлаб кўринг, карантин тадбирларига риоя қилинг. Акс ҳолда касалликни юқтириб олишингиз ва оила аъзоларингизга хавф туғдиришингиз мумкин. Ҳар бирингиз масъулиятни тўлиқ ҳис этинг. Мабодо, вазият бу кетишда давом этадиган бўлса, карантин тадбирлари янада мураккаблашиб кетиши тайин. Буни зинҳор унутманг!

Официальное заявление: в Узбекистане 24 мая коронавирус выявлен среди населения у 36 человек, всего 49 случаев
- Зарегистрировано 3180 граждан, заразившихся коронавирусной инфекцией. 2565 человек, или 81 процент, полностью вылечились.
По сведениям Министерства здравоохранения, из находящихся на лечении 602 больных состояние 3 оценивается как тяжелое.
Ситуация, связанная с коронавирусом остается сложной. Из выявленных вчера 49 больных 39 случаев зарегистрированы среди населения. Если говорить точнее, эти граждане находились рядом с нами. Из этого видно, что среди нас имеется инфекция коронавируса. И прежде чем выходить на улицу, серьезно задумайтесь, соблюдайте требования карантина. Иначе вы можете заразиться инфекцией и создадите опасность для своих близких. Почувствуйте всю полноту ответственности! Если ситуация будет продолжаться таким же образом, придется ужесточать требования карантина. Не забывайте об этом!