РАСМИЙ БАЁНОТ: Ўзбекистонда коронавирусга чалинган 5 нафар беморнинг аҳволи оғир
– Мамлакатимизда коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар сони 3396 нафарни ташкил этмоқда. 27 май куни 32, жами 2668 нафар, яъни 81 фоиз бемор тўлиқ соғайган. Соғлиқни сақлаш вазирлиги тақдим этган маълумотга кўра, шифохоналарда 714 бемор даволанмоқда, 4 нафарининг аҳволи оғир, 1 нафарининг аҳволи ўта оғир.
Карантин тадбирлари давом этяпти. 46 мингдан кўпроқ фуқаро карантинда бўлиб турибди. Коронавирус касаллиги бўйича эпидемик вазият жиддийлигича сақланиб қолмоқда. “Яшил” ҳудудга айланган Навоий вилояти ҳозир “қизил”, куни кеча эса Бухоро вилояти ҳам яна “қизил” ҳудудга айлангани, касаллик вилоятга кириб келгани ҳақида хабар топдик.
Энг ачинарлиси, аҳоли орасида касалликка чалинганлар аниқланяпти. Уларнинг қаерда, кимдан касаллик юқтирганини аниқлаш имкони бўлмаяпти. Бу эса касалликка чалинганлар, касаллик манбаи атрофимизда эканидан далолат. Ҳар биримиз кўчага чиққандан кейин оиламиз бағрига соғлом қайтиб келиш ҳақида ўйлашимиз керак.

Официальное заявление: в тяжелом состоянии пять больных коронавирусом
– В нашей стране с коронавирусной инфекцией зарегистрировано 3396 граждан. 27 мая выздоровели 32 человека, всего полностью выздоровели 2668 граждан, то есть 81 процент больных.
По сведениям Министерства здравоохранения, в больницах находится 714 человек, состояние 4 - тяжелое, одного – крайне тяжелое.
Карантинные мероприятия продолжаются. Более 46 тысяч граждан охвачены карантинными мероприятиями. Эпидемическая ситуация остается серьезной. Навоийская область из «зеленой» зоны теперь снова стала «красной», на днях и Бухарская область вновь стала «красной». Нам стало известно, что в области обнаружили инфекцию.
К сожалению, среди населения выявляют инфицированных, не всегда есть возможность выявить, от кого и где. Это свидетельствует о том, что источники болезни находятся среди нас. Каждый из нас, прежде чем выходить на улицу, должен думать о возвращении в семью здоровым. Думайте о себе и своих близких!