Жанубий Кореяга Фарғона вилоятидан 50 тонна гилос етказилди
Бугун “Uzbekistan Airways” АЖ авиакомпаниясининг чартер юк рейси Фарғонадан тўғридан-тўғри Жанубий Кореянинг Инчхон шаҳрига 50 тоннадан ортиқ гилоснинг навбатдаги партиясини етказиб берди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Фарғона вилоятининг боғларида етиштирилган гилос “UZ-SEGANG” қўшма корхонаси томонидан Жанубий Кореянинг ҳамкор “Sunfinite Co., Ltd.” компаниясига етказилган. Бу жорий мавсумдаги Фарғонадан амалга оширилган иккинчи тўғридан-тўғри рейсдир.
Талаб юқори бўлган ўзбек гилослари Жанубий Кореяда улгуржи ва чакана савдо корхоналари тармоғи орқали тарқатилади.
Мамлакатимизнинг Сеулдаги дипломатик ваколатхонаси ходимлари ўзбек маҳсулотларини Корея Республикаси бозорига изчил олиб кириш бўйича изчил фаолият олиб бормоқда.

50 тонн черешни из Ферганы доставлены в Южную Корею
Сегодня чартерным грузовым рейсом АО «Uzbekistan Airways» напрямую из Фергана в Инчон была поставлена очередная партия свежей черешни весом более 50 тонн, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Черешня, выращенная в садах Ферганской области, поставляется компанией СП ООО «UZ-SEGANG» в адрес южнокорейского партнера «Sunfinite Co., Ltd.». Это уже второй прямой рейс из Ферганы в этом сезоне.
Узбекская черешня, которая пользуется большим спросом, будет распространена на территории Южной Кореи через сети предприятий оптовой и розничной торговли.
Дипломатическая миссия нашей страны в Сеуле продолжает активную работу по продвижению продукции отечественных предприятий на рынке Республики Корея.