Ташқи ишлар вазири ўринбосари Вeнгрия элчиси билан савдони кенгайтириш ва истиқболли лойиҳалар бўйича фикр алмашди
Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири ўринбосари Шерзод Асадов Венгриянинг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Петер Санто билан видеоконференцалоқа шаклида музокаралар ўтказди, деб хабар бермоқда Дунё АА мухбири вазирлик манбасига асосланиб.
Хабарга кўра, суҳбат чоғида сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда икки томонлама алоқалар ҳамда халқаро ташкилотлар доирасидаги ҳамкорликни ривожлантириш истиқболлари юзасидан фикр алмашилди.
Суҳбатда савдони кенгайтириш ва янги қўшма лойиҳаларни амалга ошириш муҳимлиги қайд этилди. Иқтисодий ҳамкорлик бўйича Ўзбекистон – Венгрия ҳукуматлараро комиссиясининг 5-йиғилиши ва икки мамлакат тадбиркорлари бизнес-форуми ўтказилгани мамнуният билан қайд этилди.

Заместитель главы МИД Узбекистана и Посол Венгрии обменялись мнениями о перспективах расширения взаимной торговли и реализации новых совместных проектов
Вчера заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Шерзод Асадов в формате видеоконференцсвязи провел переговоры с Послом Венгрии в нашей стране Петером Санто.
По информации веб-сайта МИД, в ходе беседы состоялся обмен мнениями по перспективам развития двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах, а также взаимодействия в рамках международных организаций.
Стороны подчеркнули важность расширения взаимной торговли и реализации новых совместных перспективных проектов. В данном контексте с удовлетворением отмечалось проведение 5-го заседания Узбекско-Венгерской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству и бизнес-форума предпринимателей двух стран.