Жума куни “Европа Иттифоқи – Марказий Осиё” вазирлар учрашуви бўлиб ўтади
2020 йил 12 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов видеоконференцалоқа шаклида бўлиб ўтадиган “Европа Иттифоқи – Марказий Осиё” вазирлар учрашувида иштирок этади, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири ТИВ Матбуот хизматига таяниб.
Ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари турли соҳаларда “Марказий Осиё – Европа Иттифоқи” мулоқотини мустаҳкамлаш, жумладан пандемия шароитида алоқаларни фаоллаштириш билан боғлиқ кенг кўламли масалаларни муҳокама қилади.
Учрашувда коронавирус инфекциясининг (COVID-19) тарқалишига қарши қўлланилаётган амалий чораларга алоҳида эътибор қаратилади.

В пятницу состоится министерская встреча «Европейский Союз – Центральная Азия»
12 июня 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов примет участие в министерской встрече «Европейский Союз – Центральная Азия», которая пройдет в формате видеоконференцсвязи, сообщает корреспондент ИА «Дунё» со ссылкой на Пресс-службу МИД.
Главы внешнеполитических ведомств обсудят широкий круг вопросов, связанных с укреплением диалога «Центральная Азия - Европейский союз» в различных сферах, в том числе в условиях пандемии.
Отдельное внимание будет уделено принимаемым сторонами практическим мерам по противодействию распространению коронавирусной инфекции (COVID-19).