“Бир макон, бир йўл” ташаббуси доирасидаги халқаро ҳамкорлик бўйича юқори даражали видеоконференсияда иштирок этиш тўғрисида
2020 йил 18 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов “Бир макон, бир йўл” ташаббуси доирасидаги халқаро ҳамкорлик бўйича “COVID-19 га қарши курашда бирдамлик” мавзусидаги юқори даражали видеоконференцияда иштирок этади.
Тадбир чоғида коронавирус инфексияси тарқалишига қарши курашда кўп томонлама ҳамкорлик, савдо-иқтисодий алоқаларни қайта тиклашдаги халқаро шерикчилик, COVID-19 шароитида қўшма лойиҳаларни рўёбга чиқариш ва амалий ҳамкорликнинг бошқа жиҳатларини муҳокама қилиш кўзда тутилган.

Об участии в видеоконференции высокого уровня по международному сотрудничеству в рамках инициативы «Один пояс, один путь»
18 июня 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов примет участие в видеоконференции высокого уровня по международному сотрудничеству в рамках инициативы «Один пояс, один путь» на тему: «Солидарность в борьбе с COVID-19».
В ходе мероприятия предусматривается обсуждение многостороннего сотрудничества в борьбе с распространением коронавирусной инфекции, международного партнерства в восстановлении торгово-экономических связей, а также реализации совместных проектов в условиях COVID-19 и другие аспекты практического взаимодействия.