Ўзбeкистон ва Швeйцария Ташқи сиёсат маҳкамалари раҳбарлари ўринбосарлари турли соҳалардаги ҳамкорлик юзасидан фикр алмашдилар
Жорий йилнинг 22 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Шерзод Асадов Швейцария Конфедерацияси Ташқи ишлар федерал департаменти (вазирлиги) давлат котибининг ўринбосари Кристина Ланг билан телефон орқали суҳбатлашди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
ТИВ веб-сайти хабарига кўра, томонлар Ўзбекистон-Швейцария муносабатларининг ҳозирги ривожланиш динамикасини юқори баҳоладилар, турли соҳалардаги кўп қиррали ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш юзасидан фикр алмашдилар.
Савдо-иқтисодий, инвестиция, банк-молия соҳаларидаги ҳамкорлигнинг устувор хусусиятга эгалиги қайд этилди.
Телефон орқали суҳбат чоғида ўзаро муносабатларнинг бошқа жиҳатлари, шу жумладан халқаро ташкилотлар ва тузилмалар доирасидаги ҳамкорликка доир масалалар ҳам кўриб чиқилди.

Заместители глав внешнеполитических ведомств Узбекистана и Швейцарии обменялись мнениями относительно сотрудничества в различных областях
Заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Шерзод Асадов в понедельник 22 июня т.г. провел телефонный разговор с заместителем государственного секретаря Федерального департамента (министерства) иностранных дел Швейцарской Конфедерации Кристиной Ланг, сообщает корреспондент ИА «Дунё»
По информации веб-сайта МИД, стороны высоко оценили нынешнюю динамику развития узбекско-швейцарских связей, обменялись мнениями относительно дальнейшего укрепления многопланового сотрудничества в различных сферах.
Отмечен приоритетный характер торгово-экономического, инвестиционного, банковско-финансового взаимодействия.
В ходе телефонного разговора также рассмотрены другие аспекты отношений, в том числе в рамках международных организаций и структур.