Ўзбекистон Президенти Москвадаги Ислом Каримов хиёбонида бўлди
Бугун Шавкат Мирзиёев Ўзбекистоннинг Москва шаҳридаги элчихонаси яқинида жойлашган Ислом Каримов хиёбонига ҳам ташриф буюрди.
Президентимиз буюк давлат ва сиёсат арбоби, ўзбек халқининг улуғ ва ардоқли фарзанди, мамлакатимизнинг Биринчи Президенти ҳайкали пойига гулчамбар қўйди, унинг ёрқин хотирасига ҳурмат бажо келтирди.
Ислом Каримов ўзининг серқирра сиёсий фаолияти, олижаноб инсоний фазилатлари билан Ватанимизнинг кўп асрлик тарихида ўчмас из қолдирди. Нафақат Ўзбекистон, балки жаҳон миқёсида катта ҳурмат ва обрў-эътиборга сазовор бўлган улуғ шахс ва арбоб хотирасига 2018 йилнинг 18 октябрь куни Москва шаҳрида ҳайкал ўрнатилган.

President of Uzbekistan visits Islam Karimov Square in Moscow
Shavkat Mirziyoyev has visited Islam Karimov Square in the city of Moscow, which is located near the Embassy of Uzbekistan.
The Head of the state laid flowers at the monument and paid tribute to the memory of the First President of Uzbekistan – a prominent statesman and politician, the great son of our people.
Islam Karimov, with his multifaceted political activity, noble human qualities, left an indelible mark on the centuries-old history of his homeland. A monument to the outstanding personality, who gained great respect and authority not only in Uzbekistan, but also in the world community, was erected in Moscow on October 18, 2018.