Бугун АҚШ делегацияси Ўзбекистонга келади
Жорий йилнинг 29 июнь – 1 июль кунлари АҚШнинг Афғонистондаги ярашиш масалалари бўйича махсус вакили Залмай Ҳалилзод ва АҚШ Халқаро тараққиётни молиялаштириш корпорацияси (ДФС) бош ижрочи директори Адам Бойлер Ўзбекистонга ташриф буюради, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ташриф дастурида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати, Ташқи ишлар, Инвестициялар ва ташқи савдо, Иқтисодий тараққиёт ва камбағалликни қисқартириш вазирликларида икки томонлама музокаралар ўтказиш кўзда тутилган.
Бўлажак учрашувлар давомида Афғонистондаги тинчлик музокаралари жараёнини қўллаб-қувватлаш масалалари, ДФС маблағларини Ўзбекистонда инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш учун жалб қилиш истиқболлари муҳокама қилинади.
АҚШ делегацияси 30 июнь куни видеоконференцалоқа орқали бўлиб ўтадиган “Марказий Осиё – АҚШ” («С5+1») шаклидаги вазирлар учрашувида ҳам иштирок этади.

В понедельник в Узбекистан прибывает делегация США
29 июня – 1 июля 2020 года Специальный представитель США по афганскому примирению Залмай Халилзад и главный исполнительный директор Корпорации финансирования международного развития США (DFC) Адам Бойлер посетят Узбекистан, сообщает корреспондент ИА «Дунё»
Программой визита предусмотрены двусторонние переговоры в Сенате Олий Мажлиса, министерствах иностранных дел, инвестиций и внешней торговли, экономического развития и сокращения бедности Узбекистан, информирует МИД.
В ходе предстоящих переговоров будут обсуждены вопросы поддержки мирного переговорного процесса в Афганистане, перспективы привлечения финансовых средств DFC для реализации инвестиционных проектов в Узбекистане.
Американская делегация также примет участие в министерской встрече в формате «Центральная Азия – США» («С5+1»), которая состоится 30 июня посредством видеоконференцсвязи.