Давлат стататистика қўмитаси раиси Б. Бегалов ва ЮНИСЕФнинг Ўзбекистондаги ваколотхонаси раҳбари Саша Грауман ўртасида масофавий видео мулоқот бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 1 июль куни Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси раиси Б. Бегалов ва ЮНИСЕФнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Саша Грауман ўртасида онлайн видео мулоқот бўлиб ўтди.
Суҳбат давомида “2020 йилга мўлжалланган ҳамкорлик дастури бўйича ишчи режа” доирасида ва хусусан Республикадаги “COVID-19” билан боғлиқ қийин вазият ҳолатида Мултииндикатор кластер кузатуви (MICS)ни ўтказиш жараёни муҳокама қилинди.
Шунингдек, MICS лойиҳасини амалга оширишни давом эттириш бўйича келишиб олинди. Давлат статистика қўмитаси ва ЮНИСЕФ ўртасида болалар ҳуқуқларини мониторинг қилиш бўйича статистик ва маъмурий маълумотлар базаларини ўз ичига оладиган тизимни ишлаб чиқиш бўйича ҳамкорлик қилинади.
Учрашув якунида статистик тўплам ва Ўзбекистонда болалар тўғрисидаги маълумотларни жамловчи веб-портал яратиш бўйича келишиб олинди.

Between the Chairman of the State Committee on Statistics B. Begalov and Head of UNICEF Office in Uzbekistan Sasha Grauman organized a remote video conference
On July 1 of this year, a remote video conference was held between the Chairman of the State Committee on Statistics B. Begalov and the Head of the UNICEF Office in Uzbekistan Sasha Grauman.
During the conversation, questions of the implementation of further activities within the framework of the “Work Plan for the Cooperation Program for 2020” and, in particular, related to the multi-indicator cluster survey MICS in the current situation in the Republic related to COVID-19 were discussed.
An agreement was also reached to continue the implementation of the MICS project. Between the State Committee on Statistics and UNICEF, cooperation will be carried out to develop a system that will include statistical and administrative databases for monitoring children's rights.
Following the meeting, an agreement was reached on the creation of a statistical compilation and a web portal in which information about children in Uzbekistan will be collected.