Покистоннинг Муваққат ишлар вакили билан учрашув
2020 йил 3 июль куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг Афғонистон бўйича махсус вакили Исматулла Иргашев Покистон Ислом Республикасининг Муваққат ишлар вакили Васим Шаҳзад билан учрашди.
Афғонистондаги ҳозирги вазият ва халқаро ҳамжамиятнинг афғонлараро музокаралар жараёнини бошлашга кўмаклашишга қаратилган саъй-ҳаракатлари юзасидан атрофлича фикр алмашилди.
Покистон томонига Ўзбекистоннинг Афғонистон муаммосини ҳал этиш борасидаги саъй-ҳаракатлари, мамлакатимизнинг Афғонистонни иқтисодий тиклаш бўйича сиёсатининг устувор йўналишлари тўғрисида маълумот берилди.

Meeting with Charge d'affaires of Pakistan
On July 3, 2020, Special Representative of the President of the Republic of Uzbekistan for Afghanistan Ismatulla Irgashev met with Charge d'affaires of the Islamic Republic of Pakistan Waseem Shahzad.
The sides exchanged views on the current situation in Afghanistan and efforts of the international community to facilitate the start of inter-Afghan negotiation process.
According to Uzbekistan MFA, the Pakistani side was informed about Uzbekistan's efforts to resolve the Afghan problem and priority directions of Uzbekistan’s policy for economic reconstruction of Afghanistan.