Покистоннинг Муваққат ишлар вакили билан учрашув
2020 йил 3 июль куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг Афғонистон бўйича махсус вакили Исматулла Иргашев Покистон Ислом Республикасининг Муваққат ишлар вакили Васим Шаҳзад билан учрашди.
Афғонистондаги ҳозирги вазият ва халқаро ҳамжамиятнинг афғонлараро музокаралар жараёнини бошлашга кўмаклашишга қаратилган саъй-ҳаракатлари юзасидан атрофлича фикр алмашилди.
Покистон томонига Ўзбекистоннинг Афғонистон муаммосини ҳал этиш борасидаги саъй-ҳаракатлари, мамлакатимизнинг Афғонистонни иқтисодий тиклаш бўйича сиёсатининг устувор йўналишлари тўғрисида маълумот берилди.

Встреча с Временным поверенным в делах Пакистана
3 июля 2020 года Специальный представитель Президента Республики Узбекистан по Афганистану Исматулла Иргашев встретился с Временным поверенным в делах Исламской Республики Пакистан Васимом Шахзадом.
Состоялся обстоятельный обмен мнениями по текущей ситуации в Афганистане и усилиям международного сообщества по содействию началу межафганского переговорного процесса.
Пакистанская сторона была проинформирована об усилиях Узбекистана по разрешению афганской проблемы, приоритетных направлениях политики нашей страны по экономическому восстановлению Афганистана.