ТИВ раҳбари ўринбосари ва Украина элчиси икки томонлама ҳамкорликни мустаҳкамлаш бўйича аниқ таклифларни кўриб чиқишди
Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Илҳом Неъматов бугун, 8 июль куни Украинанинг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Николай Дорошенко билан учрашди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ташқи ишлар вазирлиги Ахборот хизмати манбасида келтирилишча, суҳбат чоғида икки ва кўп томонлама Ўзбекистон – Украина ҳамкорлигининг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Мулоқотда жорий йилнинг иккинчи ярмида Ўзбекистон - Украина кун тартиби, жумладан, турли даражадаги учрашув ва қўшма тадбирлар жадвали юзасидан фикр алмашилди.
Учрашувда икки томонлама муносабатларни янада мустаҳкамлаш, савдо-иқтисодий, инвестиция, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни кенгайтириш бўйича аниқ таклифлар кўриб чиқилди.
Украинанинг мамлакатимиздаги элчиси этиб тайинланган Николай Дорошенко 1 июль куни Ташқи ишлар вазирига ишонч ёрлиғи нусхасини топширган эди.

Заместитель главы МИД Узбекистана и новый Посол Украины рассмотрели конкретные предложения по дальнейшему укреплению двусторонних отношений
Заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов сегодня встретился с Послом Украины Николаем Дорошенко, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации веб-сайта МИД, в состоявшейся беседе обсуждены актуальные вопросы узбекско-украинского сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах.
Стороны обменялись мнениями о двусторонней повестке дня на второе полугодие текущего года, включая график контактов и совместных мероприятий на различных уровнях.
Рассмотрены конкретные предложения по дальнейшему укреплению двусторонних отношений, активизации сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях.