Ўзбекистон ва Қатар ТИВ раҳбарлари икки томонлама муносабатларни ривожлантириш истиқболлари ва турли даражадаги бўлажак учрашувларни муҳокама қилишди
Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов Қатар Давлати Бош вазири ўринбосари, ташқи ишлар вазири шайх Муҳаммад Бен Абдел Раҳман Бен Жасем Ал Таний билан видеоконференция шаклида музокаралар ўтказди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари Ўзбекистон – Қатар муносабатларининг бугунги ҳолати ва ривожлантириш истиқболларини кўриб чиқдилар, турли даражалардаги бўлажак учрашувлар жадвали юзасидан фикр алмашдилар.
Икки томонлама сиёсий мулоқотлар фаоллашгани, шунингдек, савдо-иқтисодий ва инвестицион соҳалардаги ҳамкорлик сезиларли кенгайганлиги таъкидланди.
Музокараларда Афғонистон муаммосини ҳал қилиш, ушбу мамлакатда тинчлик музокаралари жараёнини бошлаш бўйича Ўзбекистон ва Қатар ҳамкорлиги масалалари муҳокама қилинди.

Главы МИД Узбекистана и Катара обсудили перспективы развития двусторонних отношений и график предстоящих контактов на различных уровнях
Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов сегодня провел переговоры в формате видеоконференцсвязи с заместителем Премьер-министра, Министром иностранных дел Государства Катар шейхом Мухаммадом Бен Абделем Рахманом Бен Джасемом Аль Тани, передает корреспондент ИА «Дунё».
Главы внешнеполитических ведомств рассмотрели состояние и перспективы развития узбекско-катарских отношений, обменялись мнениями по графику предстоящих контактов на различных уровнях, сообщили в МИД,
Министры подчеркнули активизацию двустороннего политического диалога, а также существенное наращивание сотрудничества в торгово-экономической и инвестиционной сферах.
На переговорах также обсуждены вопросы сотрудничества Узбекистана и Катара по разрешению афганского кризиса, запуску мирного переговорного процесса в этой стране.