Халқ банки Ўзбекистонга инвестиция жалб қилмоқда
Бутун дунёда пандемия давом этяпти. Сир эмас, айни пайтда аксарият давлатлар иқтисодиёти танг аҳволда. Бундай пайтда биров бировга пул бериши қийин масала. Катта миқдордаги кредитни-ку гапирмаса ҳам бўлади.
Аммо шундай қийин шароитда ҳам Халқ банки бу борада аниқ натижаларга эришаётгани эътирофга молик. Яқинда банк АҚШнинг “Cargill Financial Services International, Inc.” молия компаниясидан 50 миллион АҚШ доллари миқдорида кредит жалб қилди.
Албатта, бунда Халқ банкининг барқарор иш олиб бораётгани ва биринчи ярим йилликни катта фойда билан якунлагани АҚШ компанияси ишончига асосий сабаб бўлди.
Энди тадбиркорлар “Cargill Financial Services International, Inc.” кредит линиясининг маблағлари билан мамлакатимизнинг исталган ҳудудида тадбиркорлик лойиҳаларини амалга оширишлари мумкин.

Народный банк привлекает инвестиции
Во всем мире продолжается коронавирусная пандемия. Ни для кого не секрет, что экономика многих стран оказалась в крайне затруднительном положении. В таких условиях никто не будет рисковать и давать деньги взаймы, не говоря уже о больших кредитах.
Следует признать, что в нынешнее непростое время Народный банк достигает конкретных результатов в данном вопросе. Так, на днях банк привлек кредит американской финансовой компании Cargill Financial Services International, Inc. в размере 50 миллионов долларов США.
Главной причиной такого доверия американской компании, бесспорно, стала стабильная деятельность Народного банка, а также завершение им первого полугодия с большой прибылью.
Теперь предприниматели с помощью средств кредитной линии Cargill Financial Services International, Inc. смогут реализовать свои проекты в любом регионе страны.