Ҳиндистон Ўзбекистонга COVID-19га қарши курашни қўллаб-қувватлаш учун зарур бўлган дори-дармонлар тақдим қилди
Ҳиндистон пойтахтидан Тошкентга «Uzbekistan Airways» АЖ авиакомпанияси самолётида инсонпарварлик юки етказиб берилди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Инсонпарварлик ёрдами таркибига тиббий воситалар, жумладан COVID-19 инфекцияси билан касалланган беморларни даволашда самарали ҳисобланган 7 миллионга яқин таблеткани ўз ичига олган.
Дори-дармонлардан иборат юк Ўзбекистоннинг Ҳиндистондаги элчихонаси ва ушбу мамлакатнинг Кимёвий маҳсулотлар ва ўғитлар вазирлиги қошидаги Фармацевтика саноати департаменти томонидан шакллантирилди.

Индия предоставила Узбекистану медикаменты для поддержки борьбы с COVID-19
Из столицы Индии в Ташкент доставлен гуманитарный груз самолетом АО «Uzbekistan Airways», сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В состав гуманитарной помощи вошли медицинские препараты, всего порядка 7 миллионов таблеток, признанные эффективными в поддержании больных COVID-19.
Предоставление Узбекистану лекарственных средств на безвозмездной основе было проработано Посольством Узбекистана в Индии с Департаментом фармацевтической промышленности при Министерстве химических продуктов и удобрений этой страны.