Қирғизистон Президенти Ўзбекистон Президентини туғилган куни билан табриклади
Бугун Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғизистон Президенти Сооронбай Жээнбеков телефон орқали мулоқот қилдилар, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ўзбекистон Президенти матбуот хизмати хабар кўра, Сооронбай Жээнбеков Қирғизистон халқи ва шахсан ўз номидан давлатимиз раҳбарини туғилган куни билан самимий қутлаб, мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва муваффақият тилади.
Ўзаро манфаатли ҳамкорликнинг янги ўсиш нуқталарини шакллантириш масалалари кўриб чиқилди, минтақавий кооперация ва муҳим инфратузилма лойиҳаларни илгари суриш истиқболлари муҳокама қилинди.

Президент Кыргызстана поздравил Президента Узбекистана с днем рождения
Сегодня состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Кыргызской Республики Сооронбаем Жээнбековым, передает корреспондент ИА «Дунё».
Как сообщает пресс-служба Президента Узбекистана, Сооронбай Жээнбеков от имени народа Кыргызстана и от себя лично искренне поздравил главу нашего государства с днем рождения, пожелав крепкого здоровья, благополучия и успехов.
Рассмотрены вопросы формирования новых точек роста взаимовыгодного сотрудничества, обсуждены перспективы региональной кооперации и продвижения важных инфраструктурных проектов.