Қирғизистон Президенти Ўзбекистон Президентини туғилган куни билан табриклади
Бугун Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғизистон Президенти Сооронбай Жээнбеков телефон орқали мулоқот қилдилар, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ўзбекистон Президенти матбуот хизмати хабар кўра, Сооронбай Жээнбеков Қирғизистон халқи ва шахсан ўз номидан давлатимиз раҳбарини туғилган куни билан самимий қутлаб, мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва муваффақият тилади.
Ўзаро манфаатли ҳамкорликнинг янги ўсиш нуқталарини шакллантириш масалалари кўриб чиқилди, минтақавий кооперация ва муҳим инфратузилма лойиҳаларни илгари суриш истиқболлари муҳокама қилинди.

Today, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev had a telephone conversation with President of the Kyrgyz Republic Sooronbai Jeenbekov.
On behalf of the people of Kyrgyzstan and on his own behalf, Sooronbai Jeenbekov sincerely congratulated the head of our state on birthday, wishing him sound health, wellbeing and success.
The sides discussed issues related to the formation of new points of growth in the mutually advantageous cooperation, prospects for regional interaction and promotion of important infrastructure projects.