Россия Федерацияси Федерал Мажлиси Федерация Кенгаши Раиси Ўзбекистон Республикаси Президентини туғилган куни билан табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Россия Федерацияси Федерал Мажлиси Федерация Кенгаши Раиси Валентина Матвиенко билан телефон орқали мулоқот қилди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ўзбекистон Президенти матбуот хизмати хабарига кўра, Россия парламентининг юқори палатаси етакчиси давлатимиз раҳбарини таваллуд куни билан самимий табриклади.
Суҳбат чоғида мамлакатларимиз стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини мустаҳкамлашга хизмат қилаётган парламентлараро алоқалар ва алмашинувлар анча фаоллашгани қайд этилди.

Председатель верхней палаты Парламента России по телефону поздравила Президента Узбекистана с днем рождения
Сегодня состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации пресс-службы Президента Узбекистана, руководитель верхней палаты российского парламента сердечно поздравила главу нашего государства с днем рождения.
В ходе разговора отмечена заметная интенсификация межпарламентских связей и обменов, которые способствуют укреплению отношений стратегического партнерства и союзничества между нашими странами.