Туркия Президенти Ўзбекистон Президентини туғилган куни билан табриклади
Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Туркия Республикаси Президенти Режеп Таййип Эрдоған телефон орқали мулоқот қилдилар, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Ўзбекистон Президенти матбуот хизмати хабар кўра, Туркия етакчиси давлатимиз раҳбарини туғилган куни билан самимий муборакбод этди.
Суҳбатда икки томонлама муносабатлар ва минтақавий ҳамкорликнинг долзарб масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Давлат раҳбарлари жорий йил февраль ойида Анқара шаҳрида ўтган олий даражадаги учрашувда эришилган келишувларни кенг кўламли амалга ошириш муҳимлигини қайд этдилар.
Савдо-иқтисодий ва инвестицион ҳамкорлик бўйича қўшма лойиҳаларни ишлаб чиқиш ва амалга оширишни жадаллаштириш мақсадида ўтказиладиган ҳукуматлараро мулоқотларга муҳим эътибор қаратилди.
Давлатимиз раҳбари Туркия етакчисига пандемияга қарши курашда кўрсатилаётган кўмак учун миннатдорлик билдирди.

Президент Турции поздравил Президента Узбекистана с днем рождения
Сегодня состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Как сообщает пресс-служба Президента Узбекистана, в начале беседы руководитель Турции искренне поздравил лидера Узбекистана с днем рождения.
Состоялся обстоятельный обмен мнениями по актуальным вопросам повестки двусторонних отношений и регионального взаимодействия.
Лидеры двух стран подчеркнули важность полномасштабного практического исполнения договоренностей встречи на высшем уровне, прошедшей в феврале этого года в городе Анкаре.
Важное значение уделено предстоящим контактам на межправительственном уровне в целях ускорения подготовки и начала реализации совместных проектов торгово-экономического, инвестиционного и финансово-технического сотрудничества.
Глава нашего государства также поблагодарил лидера Турции за оказываемое содействие в борьбе с пандемией.