Ўзбекистон Президенти Александр Лукашенкони президентлик сайловларидаги ғалабаси билан табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Александр Лукашенкони Беларусь Республикаси Президенти сайловида эришган ишончли ғалабаси билан қутлади, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ўзбекистон Президенти Матбуот хизмати хабарида келтирилишича, давлатимиз раҳбари ўз мактубида сайловчилар иштирокининг юқори даражаси ва овоз бериш натижалари Беларусь халқининг Александр Лукашенкога бўлган улкан ишончини ва бирдамлигини, аҳоли турмуш даражаси ва сифатини ошириш, мамлакатда барқарор иқтисодий ўсишни таъминлаш йўлида амалга оширилаётган самарали ислоҳотлар давом эттирилишини тўлиқ қўллаб-қувватлаётганини яна бир бор намоён этганини қайд этди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон билан Беларусь ўртасида олий даражадаги учрашувларда эришилган келишувларни амалга ошириш икки томонлама муносабатларни аниқ мазмун – иқтисодиёт тармоқларида кооперация бўйича муҳим лойиҳалар ва гуманитар алмашинувга оид дастурлар билан бойитишига ишонч билдирди.
Давлатимиз раҳбари Александр Лукашенкога мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва янги зафарлар, дўст Беларусь халқига эса тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.

Президент Узбекистана поздравил Александра Лукашенко с победой на президентских выборах
Президент Шавкат Мирзиёев сегодня поздравил Александра Лукашенко с убедительной победой на выборах Президента Республики Беларусь, передает корреспондент ИА «Дунё».
Как сообщает пресс-служба Президента Узбекистана, глава нашего государства в своем послании отметил, что высокая явка избирателей и результаты голосования еще раз продемонстрировали огромное доверие народа к Александру Лукашенко, его сплоченность и полную поддержку продолжения эффективных реформ, направленных на повышение уровня и качества жизни населения, обеспечение устойчивого экономического роста в стране.
Президент выразил уверенность, что дальнейшая практическая реализация договоренностей между Узбекистаном и Беларусью наполнит двусторонние отношения конкретным содержанием – важными проектами кооперации в отраслях экономики и программами гуманитарного обмена.
Глава нашего государства пожелал Александру Лукашенко крепкого здоровья, благополучия и новых успехов, дружественному народу Беларуси – мира и процветания.