Ўзбекистон Президенти Александр Лукашенкони президентлик сайловларидаги ғалабаси билан табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Александр Лукашенкони Беларусь Республикаси Президенти сайловида эришган ишончли ғалабаси билан қутлади, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ўзбекистон Президенти Матбуот хизмати хабарида келтирилишича, давлатимиз раҳбари ўз мактубида сайловчилар иштирокининг юқори даражаси ва овоз бериш натижалари Беларусь халқининг Александр Лукашенкога бўлган улкан ишончини ва бирдамлигини, аҳоли турмуш даражаси ва сифатини ошириш, мамлакатда барқарор иқтисодий ўсишни таъминлаш йўлида амалга оширилаётган самарали ислоҳотлар давом эттирилишини тўлиқ қўллаб-қувватлаётганини яна бир бор намоён этганини қайд этди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон билан Беларусь ўртасида олий даражадаги учрашувларда эришилган келишувларни амалга ошириш икки томонлама муносабатларни аниқ мазмун – иқтисодиёт тармоқларида кооперация бўйича муҳим лойиҳалар ва гуманитар алмашинувга оид дастурлар билан бойитишига ишонч билдирди.
Давлатимиз раҳбари Александр Лукашенкога мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва янги зафарлар, дўст Беларусь халқига эса тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.

Congratulations to Alexander Lukashenko
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has congratulated Alexander Lukashenko on his convincing victory in the presidential elections in Belarus.
The head of our state noted in his greeting letter that the high voter turnout and ballot results have once again demonstrated the cohesion and great confidence of the people in Alexander Lukashenko, full support for the continuation of effective reforms designed to uplift living standards and secure sustainable economic growth in the country.
Shavkat Mirziyoyev expressed confidence that keeping with practical implementation of the agreements between Uzbekistan and Belarus will afford the bilateral relations with solid substance in the form of important cooperation projects across economic sectors and humanitarian exchange programs.
The head of our state wished Alexander Lukashenko sound health, wellbeing and every success, as well as peace and prosperity to the friendly people of Belarus.