Ватандошларимиз навбатдаги чартер рейc билан Ҳиндистондан Тошкентга олиб келинди
СOVID-19 пандемияси сабаб халқаро парвозлар тўхтатилгани сабаб Ҳиндистонда бўлиб турган мамлакатимиз фуқароларини ватанга қайтариш учун 10 август куни «Деҳли-Тошкент» йўналишида навбатдаги чартер рейс амалга оширилди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Деҳли вақти билан соат 19:36 да (Тошкент вақти билан соат 19:06) учган «Uzbekistan Airways» акциядорлик жамиятига қарашли самолёт кеча тунда Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортига келиб қўнди.
Чартер рейс бортида 65 нафар Ўзбекистон фуқароси, жумладан 1 нафар чақалоқ, 5 нафар Ҳиндистоннинг Тошкентдаги элчихонаси ходимлари ва уларнинг оила аъзолари, мамлакатимизнинг турли саноат корхоналарига ишга таклиф этилган 59 нафар ҳинд мутахассиси бор эди.
Йўловчиларнинг 14 нафари Ҳиндистонга даволаниш мақсадида борган.
Парвоздан олдин барча йўловчиларга пандемия шароитида Ўзбекистонда ўрнатилган тартиб ва қоидалар ҳамда карантин чоралари ҳақида маълумот берилди.

Очередным чартерным рейсом из Индии в Ташкент доставлены соотечественники
Для возвращения граждан нашей страны, застрявших в Индии в связи с приостановкой авиасообщения в период пандемии, 10 августа был осуществлен очередной чартерный рейс по маршруту Дели–Ташкент, сообщает корреспондент ИА “Дунё”.
Вылетевший в 19:36 часов по делийскому (19:06 часов по ташкентскому) времени самолет АО «Uzbekistan Airways» этой ночью приземлился в международном аэропорту имени Ислама Каримова в Ташкенте.
На борту самолета прибыли 65 граждан Узбекистана, в том числе один грудной ребенок, пять сотрудников Посольства Индии в Ташкенте с членами своих семей, а также 59 индийских специалистов, приглашенных на работу на предприятия в различных отраслях промышленности нашей республики.
14 человек из прибывших находились в Индии на лечении.
Перед полетом всем пассажирам рейса были даны разъяснения по действующим в Узбекистане правилам карантина и необходимости соблюдения режима изоляции.