Покистон Ташқи ишлар вазири билан музокаралар тўғрисида
2020 йил 12 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Покистон Ислом Республикаси Ташқи ишлар вазири Шоҳ Маҳмуд Қурайший билан видеоконференция шаклида музокаралар ўтказди.
Суҳбат чоғида икки томонлама ҳамкорлик масалалари, савдо-иқтисодий алоқаларни фаоллаштириш, олий ва юқори даражадаги бўлажак учрашувлар жадвали юзасидан фикр алмашилди.
Афғонистонда тинчлик жараёнини илгари суриш, транспорт-коммуникация ва энергетика лойиҳаларини амалга ошириш бўйича икки мамлакат ҳамкорлигини кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.

О переговорах с Министром иностранных дел Пакистана
12 августа 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел переговоры в формате видеоконференции с Министром иностранных дел Исламской Республики Пакистан Шах Махмудом Курейши.
В ходе беседы стороны обменялись мнениями по вопросам двустороннего сотрудничества, активизации торгово-экономических связей, графику предстоящих контактов на высшем и высоком уровнях.
Отдельное внимание уделено расширению взаимодействия двух стран по продвижению мирного процесса в Афганистане, сотрудничества в реализации транспортно-коммуникационных и энергетических проектов.
На видеоконференции стороны также обменялись мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.