Покистон Ташқи ишлар вазири билан музокаралар тўғрисида
2020 йил 12 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Покистон Ислом Республикаси Ташқи ишлар вазири Шоҳ Маҳмуд Қурайший билан видеоконференция шаклида музокаралар ўтказди.
Суҳбат чоғида икки томонлама ҳамкорлик масалалари, савдо-иқтисодий алоқаларни фаоллаштириш, олий ва юқори даражадаги бўлажак учрашувлар жадвали юзасидан фикр алмашилди.
Афғонистонда тинчлик жараёнини илгари суриш, транспорт-коммуникация ва энергетика лойиҳаларини амалга ошириш бўйича икки мамлакат ҳамкорлигини кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.

Abdulaziz Kamilov holds talks with the Foreign Minister of Pakistan
On August 12, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov held a videoconference with the Minister of Foreign Affairs of Pakistan, Makhdoom Shah Mahmood Qureshi, Uzbekistan MFA reports.
During the conversation, the sides exchanged views on the issues of bilateral cooperation, intensification of trade-economic relations and the schedule of upcoming contacts at the highest level.
Special attention was paid to expansion of cooperation between the two countries to promote the peace process in Afghanistan, cooperation in implementation of transport-communication and energy projects.