Янги замонавий "Silk Road Family Resort" дам олиш маскани очилмоқда
16 август куни бухоролик фаол тадбикорлар томонидан Навоий вилояти, Қизилтепа тумани ҳудудида жойлашган Тўдакўл сув омборини энг сўнгги замон талабларига мос равишда соҳил дам олиш масканига айлантирилган "Silk Road Family Resort" сайёҳлик пляж зонасининг расмий очилиш маросими ўтказилади. Очилиш маросими Туризмни ривожлантириш давлат қўмитасининг Бухоро вилоят департаменти ҳамда Навоий вилоят бошқармаси ҳамкорлигида ташкил этилмоқда.
Таъкидлаш жоизки, Бош вазир ўринбосари, Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси раиси Азиз Абдуҳакимов яқинда Бухоро вилоятига ташрифи давомида маҳаллий мутасаддилар иштирокида қатор сайёҳлик объектлари сингари мазкур дам олиш масканида ҳам бўлиб, олиб борилаётган ишлар билан яқиндан танишган ва зарур тавсияларни берган эди.
Жаҳон талабларига жавоб берувчи ушбу дам олиш маскани лойиҳасига кўра, олиб борилган қурилиш жараёнлари якунида соҳил бўйида барпо этилаётган пляж дам олиш соғломлаштириш маскани ва аквапаркнинг умумий қиймати 6 млн долларни ташкил этади.
Шунингдек, ушбу сайёҳлик объекти пляж, бассейн, аквапарк, кичик «Disneyland», 50 ўринга мўлжалланган меҳмонхона, дам олиш тапчанлари, ресторан, ёзги терасса, SPA-салон, табиат қўйнидаги ўйингоҳ, тиббиёт бурчаги, соғломлаштириш маскани, спорт майдони, автотураргоҳ ва махсус сув транспортлари каби турли қўшимча хизматларни ҳам ўз ичига олади. Очиқ осмон остида ўтказиладиган бир-биридан қизиқарли концерт ва шоу дастурлари меҳмонларнинг мароқли дам олиши учун хизмат қилади.

The new and modern “Silk Road Family Resort” is starting to work
On August 16, the official opening ceremony of the tourist beach zone “Silk Road Family Resort”, located in the territory of The Kyzyltepa district of Navoi region, which has become a beach resort in accordance with the latest requirements, will take place. The opening ceremony was organized jointly with the Bukhara regional Department of the State Committee for tourism development and the Navoi regional Department.
It should be noted that during the recent visit of Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Chairman of the State Committee for tourism development - Aziz Abdukhakimov to the Bukhara region carefully reviewed the work being done and gave the necessary recommendations, as well as a number of tourist sites with the participation of local officials.
According to the project of the resort, which meets the highest international standards, the total cost of the beach, health resort complex and aqua-park under construction on the coast is 6.0 million USD.
This eco-tourist site also includes various additional services such as a beach, pool, aqua-park, mini Disneyland, hotel for 50 seats, recreation area, restaurant, summer terrace, Spa, lodge in nature, medical area, fitness center, sports house, car Park and private water transport, and in addition to all above, a variety of concerts and show-programs for visitors will be organized in open air.