Янги замонавий "Silk Road Family Resort" дам олиш маскани очилмоқда
16 август куни бухоролик фаол тадбикорлар томонидан Навоий вилояти, Қизилтепа тумани ҳудудида жойлашган Тўдакўл сув омборини энг сўнгги замон талабларига мос равишда соҳил дам олиш масканига айлантирилган "Silk Road Family Resort" сайёҳлик пляж зонасининг расмий очилиш маросими ўтказилади. Очилиш маросими Туризмни ривожлантириш давлат қўмитасининг Бухоро вилоят департаменти ҳамда Навоий вилоят бошқармаси ҳамкорлигида ташкил этилмоқда.
Таъкидлаш жоизки, Бош вазир ўринбосари, Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси раиси Азиз Абдуҳакимов яқинда Бухоро вилоятига ташрифи давомида маҳаллий мутасаддилар иштирокида қатор сайёҳлик объектлари сингари мазкур дам олиш масканида ҳам бўлиб, олиб борилаётган ишлар билан яқиндан танишган ва зарур тавсияларни берган эди.
Жаҳон талабларига жавоб берувчи ушбу дам олиш маскани лойиҳасига кўра, олиб борилган қурилиш жараёнлари якунида соҳил бўйида барпо этилаётган пляж дам олиш соғломлаштириш маскани ва аквапаркнинг умумий қиймати 6 млн долларни ташкил этади.
Шунингдек, ушбу сайёҳлик объекти пляж, бассейн, аквапарк, кичик «Disneyland», 50 ўринга мўлжалланган меҳмонхона, дам олиш тапчанлари, ресторан, ёзги терасса, SPA-салон, табиат қўйнидаги ўйингоҳ, тиббиёт бурчаги, соғломлаштириш маскани, спорт майдони, автотураргоҳ ва махсус сув транспортлари каби турли қўшимча хизматларни ҳам ўз ичига олади. Очиқ осмон остида ўтказиладиган бир-биридан қизиқарли концерт ва шоу дастурлари меҳмонларнинг мароқли дам олиши учун хизмат қилади.

Открывается новый современный курорт «Silk Road Family Resort»
16 августа текущего года планируется официальное открытие туристической пляжной зоны "Silk Road Family Resort", расположенной на территории Тудакульского водохранилища Навоийской области, и которая была сооружена Бухарским предпринимателем в соответствии с современными требованиями. Открытие организуется совместно с Бухарским департаментом и Навоийским управлением Государственного комитета Республики Узбекистан по развитию туризма.
Следует отметить, что в ходе недавнего визита в Бухарскую область, заместитель премьер-министра, председатель Государственного комитета по развитию туризма Азиз Абдухакимов посетил ряд туристических объектов, а также ознакомился со строительными работами, проводимыми на данном объекте и дал важные рекомендации.
Согласно проекту курорта, отвечающего высоким мировым стандартам, общая стоимость пляжа, курортного оздоровительного комплекса и аквапарка, строящегося на побережье составляет 6,0 млн. долларов США.
Данный эко-туристический объект также включает в себя такие различные дополнительные услуги, как пляж, бассейн, аквапарк, мини-“Диснейленд”, гостиницу на 50 мест, зону отдыха, ресторан, летнюю террасу, спа-салон, домик на природе, медицинский уголок, оздоровительный центр, спортивный домик, автостоянку и частный водный транспорт, а кроме того для развлекательного отдыха, здесь под открытым небом будут организованы разнообразные концерты и шоу-программы для посетителей.