Ўмонликлар Бўстонлиқ вилоятининг сайёҳлик салоҳияти билан танишмоқда
Ўмон Султонлигининг «Вижҳат» газетаси ўз ўқувчиларини Ўзбекистондаги сўнгги воқеалар ҳақида хабардор қилишда давом этмоқда.
Хусусан, мамлакатимизга бағишланган ана шундай яна бир мақолада республика ҳудудларининг туризм инфратузилмасини ривожлантириш борасидаги ишларга бағишланган.
Унда қайд этилганидек, Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 14 август куни туризмни ривожлантириш бўйича лойиҳаларга старт берди. Республика раҳбарининг диққат-эътибори Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ тумани имкониятлари, йил давомида туристларни қабул қилиш имкониятига қаратилди.
Мақолада «Билдирсой – Чимён – Нанай» халқаро курорт лойиҳаси амалга оширилаётгани қайд этилади.
“Бу ушбу соҳадаги муҳим лойиҳалардан бири бўлиб, қиймати 480 миллион долларни ташкил этади, шундан 280 миллион доллари тўғридан-тўғри хорижий инвестициялардир”, дейилади хабарда.
Муаллифнинг ёзишича, Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ тумани чет эллик сайёҳларга яхши таниш ва улар бу жойларнинг ноёб табиатидан завқланиш учун ташриф буюришни хуш кўришади.

Оманцы знакомятся с турпотенциалом Бостанлыкского района
Оманская газета «Виджхат» продолжает информировать оманцев о последних событиях, происходящих в Узбекистане, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Очередная статья посвящена вопросам развития туристической инфраструктуры регионов республики.
В ней сообщается о том, что 14 августа Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев дал старт проектам по развитию туризма в стране. Внимание главы государства было обращено на потенциал Бостанлыкского района Ташкентской области, условия которого позволяют принимать туристов круглый год.
Отмечается, что проект международного курорта «Бельдерсай-Чимган-Нанай» сейчас находится на стадии реализации. Он считается одним из важнейших проектов в этом районе стоимостью 480 миллионов долларов США, из которых 280 миллионов долларов – прямые иностранные инвестиции.
Авторы пишут, что Бостанлыкский район Ташкентской области уже хорошо известен зарубежным туристам и они с удовольствием приезжают в эти места насладиться уникальной горной природой.