Марказий Осиё мамлакатлари экспертлари минтақа давлатлари раҳбарларининг навбатдаги маслаҳат саммитига оид ҳужжатлар лойиҳаларини муҳокама қилди
Марказий Осиё мамлакатлари ташқи ишлар вазирликларининг таркибий бўлинмалари раҳбарлари даражасида видеоконференция шаклида навбатдаги экспертлар учрашуви бўлиб ўтди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
ТИВ хабарига кўра, 2020 йилда Қирғизистонда бўлиб ўтадиган Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг навбатдаги Маслаҳат учрашувида қабул қилиниши режалаштирилаётган ҳужжатлар лойиҳалари батафсил кўриб чиқилиб, билдирилган таклифлар юзасидан фикр алмашилди.

Эксперты центральноазиатских государств поработали над проектами документов очередного Саммита глав государств региона
Вчера состоялась очередная встреча экспертов стран Центральной Азии на уровне руководителей структурных подразделений МИД центральноазиатских государств формате видеоконференции, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По данным МИД, состоялся детальный обзор проектов документов, планируемых к принятию на очередной Консультативной встрече глав государств Центральной Азии в Кыргызстане в 2020 году.