Ўзбекистон элчиси Озарбайжон Президентига ишонч ёрлиқларини топширди
Ўзбекистон Республикасининг янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Баҳром Ашрафхонов бугун Озарбайжон Республикаси Президенти Илҳом Алиевга ишонч ёрлиқларини топширди, деб хабар бермоқда «Дунё» ахборот агентлиги мухбири.
Расмий маросимдан кейин бўлиб ўтган суҳбат чоғида сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт, алоқа ва бошқа соҳалардаги икки томонлама ҳамкорликнинг бугунги ҳолати ва ривожланиш истиқболлари муҳокама қилинди.
Озарбайжон раҳбари мамлакатларимиз ўртасидаги деярли барча соҳалар ва йўналишларни қамраб олган муносабатлар изчил ва жадал ривожланиб бораётганини юқори баҳолади. Буларнинг барчаси учун олий даражадаги яқин ва ишончли мулоқот ўрнатилганини таъкидлади.

Посол Узбекистана вручил верительные грамоты Президенту Азербайджана
Сегодня вновь назначенный Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан Бахром Ашрафханов вручил верительные грамоты Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В ходе беседы, последовавшей за официальной церемонией, были затронуты современное состояние и перспективы развития двустороннего сотрудничества в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной и других сферах.
Глава Азербайджана дал высокую оценку поступательному и динамичному развитию связей между двумя странами, которые охватывают практически все сферы и направления. Было подчеркнуто, что основой всему этому служит установление тесного и доверительного диалога на высшем уровне.