Uchtepa tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha kompleks dastur ishlab chiqiladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Uchtepa tumani rahbarlari, mahallalar raislari, ziyolilar, mutasaddilar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Davlatimiz rahbari tumanda sanoat ishlab chiqarishi Toshkent shahri ko‘rsatkichidan 2 barobar kamligi, boshqa sohalar ham eng past darajada ekanini ko‘rsatib o‘tdi. Tadbirkorlikni rivojlantirish, ish o‘rinlarini ko‘paytirish, ichki yo‘llar va kommunal tarmoqlarni ta’mirlash va yoshlar masalasi bo‘yicha ko‘p ishlar qilinishi kerakligini qayd etdi.
Shu maqsadlar uchun 61 ta loyihadan iborat dastur shakllantirilgani, ular hali yana ko‘paytirilishini ta’kidladi.
- Uchtepa tumanini har tomonlama rivojlantirish bo‘yicha alohida qaror qabul qilinadi. Unga nisbatan aniq takliflaringizni aytsangiz, bu hujjat amaliy, foydali bo‘ladi, - dedi Shavkat Mirziyoyev.
Uchrashuv erkin, ochiq muloqot tarzida o‘tdi. Odamlar o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi. Prezidentimiz takliflarni tegishli rejalarga kiritish, yaqin vaqtlarda amalga oshirish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berdi.

Будет разработана комплексная программа по социально-экономическому развитию Учтепинского района
Президент Шавкат Мирзиёев провел встречу с руководством, председателями махаллей Учтепинского района, представителями интеллигенции и ответственными лицами.
Глава государства отметил, что промышленное производство района в два раза отстает от общегородского показателя, темпы развития других сфер также находятся на низком уровне. Отметил, что предстоит немало сделать в деле развития предпринимательства, увеличения рабочих мест, ремонта внутренних дорог и коммунальных сетей, воспитания молодежи.
Шавкат Мирзиёев заявил, что для решения этих вопросов сформирована программа из 61 проекта, но эта цифра еще может вырасти.
- Будет принято отдельное постановление по всестороннему развитию Учтепинского района. Если вы внесете конкретные предложения, этот документ будет еще более продуктивным и полезным, - подчеркнул глава государства.
Встреча прошла в форме открытого диалога. Участники высказали свои мнения. Президент поручил ответственным лицам включить эти предложения в соответствующие планы и обеспечить их скорейшее исполнение.