Uchtepa tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha kompleks dastur ishlab chiqiladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Uchtepa tumani rahbarlari, mahallalar raislari, ziyolilar, mutasaddilar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Davlatimiz rahbari tumanda sanoat ishlab chiqarishi Toshkent shahri ko‘rsatkichidan 2 barobar kamligi, boshqa sohalar ham eng past darajada ekanini ko‘rsatib o‘tdi. Tadbirkorlikni rivojlantirish, ish o‘rinlarini ko‘paytirish, ichki yo‘llar va kommunal tarmoqlarni ta’mirlash va yoshlar masalasi bo‘yicha ko‘p ishlar qilinishi kerakligini qayd etdi.
Shu maqsadlar uchun 61 ta loyihadan iborat dastur shakllantirilgani, ular hali yana ko‘paytirilishini ta’kidladi.
- Uchtepa tumanini har tomonlama rivojlantirish bo‘yicha alohida qaror qabul qilinadi. Unga nisbatan aniq takliflaringizni aytsangiz, bu hujjat amaliy, foydali bo‘ladi, - dedi Shavkat Mirziyoyev.
Uchrashuv erkin, ochiq muloqot tarzida o‘tdi. Odamlar o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi. Prezidentimiz takliflarni tegishli rejalarga kiritish, yaqin vaqtlarda amalga oshirish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berdi.

Comprehensive program to be devised to prompt socio-economic development in Uchtepa district
President Shavkat Mirziyoyev has held a meeting with the officials and mahalla chairpersons of the Uchtepa district, representatives of the intellectual circles and other responsible people.
The head of state noted that the industrial production of the district is half of the citywide indicator, the pace of development in other areas is also at a low level. The President stressed that much needs to be done towards the promotion of entrepreneurship, job creation, repair of internal roads and public utilities, enlightenment of young people.
Shavkat Mirziyoyev said that a program comprising 61 projects was elaborated to address these issues, but their number could still grow.
“A separate resolution will be adopted for comprehensive development of the Uchtepa district. If you come up with specific proposals, this document will be even more productive and useful,” the head of state suggested.
The meeting took place in the form of an open dialogue. Participants expressed their opinions. The President instructed the responsible persons to include these proposals in the corresponding plans and ensure their soonest implementation.