Mintaqalararo Aloqalarni Mustahkamlash: O‘zbekiston Delegatsiyasi Kuyaviya-Pomeraniya Voyevoidaligi bilan Hamkorlikni O‘rganmoqda
Elchixona delegatsiyasi Kuyaviya-Pomeraniya voyevodaligiga tashrif buyurib, voyevodalik rahbariyati, Bydgoszcz va Toruń shaharlari, shuningdek, mahalliy tadbirkorlar va sanoat sektori vakillari bilan uchrashuvlar o'tkazdi.
Muzokaralarda Jizzax viloyati bilan mintaqalararo hamkorlik o‘rnatish hamda Jizzax shahri bilan Bydgoszcz va Toruń shaharlari o‘rtasida birodar shaharlar aloqalarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Investorlar bilan uchrashuvlar chog‘ida “Yangi O‘zbekiston”da amalga oshirilayotgan islohotlar hamda mamlakatning qulay biznes va investitsiya muhiti haqida taqdimot o‘tkazildi. “Atos Poland” va “LES Higiena” kabi kompaniyalar bilan qo‘shma loyihalar ham muhokama qilindi. O‘zbekiston 21–23-may kunlari Toruń shahrida bo‘lib o‘tadigan 12-Xalqaro Osiyo Kongressida faxriy mehmon sifatida ishtirok etadi.

Укрепление межрегиональных связей: Делегация Узбекистана исследует возможности сотрудничества с Куявско-Поморским воеводством
Делегация посольства посетила Куявско-Поморское воеводство и провела встречи с руководством воеводства, городов Быдгощ и Торунь, а также с местными предпринимателями и представителями промышленного сектора.
Обсуждения были сосредоточены на установлении межрегионального сотрудничества с Джизакской областью и развитии побратимских отношений между Джизаком и городами Быдгощ и Торунь.
Во время встреч с инвесторами была организована презентация о проводимых реформах в Новом Узбекистане и благоприятной бизнес- и инвестиционной среде в стране. Также обсуждались совместные проекты с такими компаниями, как Atos Poland и LES Higiena. Узбекистан примет участие в качестве почетного гостя на 12-м Международном азиатском конгрессе, который пройдет в городе Торунь с 21 по 23 мая.