РАСМИЙ БАЁНОТ: Ўзбекистонда коронавирусдан даволанаётган 641 бемордан 4 нафарининг аҳволи оғир
– Мамлакатимизда коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар сони 3261 нафарга етди. Куни кеча 42, жами 2607 нафар, яъни 81 фоиздан зиёд бемор тўлиқ соғайган. Соғлиқни сақлаш вазирлиги тақдим этган маълумотга кўра, шифохоналарда 641 бемор даволанмоқда, 3 нафарининг аҳволи оғир, 1 нафарининг аҳволи ўта оғир.
45 мингдан кўпроқ фуқаро карантин тадбирлари билан қамраб олинган. Уларнинг 20 мингдан ортиқроғи стационар шароитда карантинга жалб қилинган. 25 май куни 11 мингдан кўпроқ, касаллик дастлабки қайд этилган кундан то бугунга қадар эса 597 мингдан кўпроқ лаборатория текширувлари ўтказилган.
Карантин тадбирлари давом этяпти. Белгиланган карантин ва чеклов тадбирларига риоя этиш ҳар биримизнинг асосий вазифамиз бўлмоғи керак. Афсуски, кейинги кунларда кенг жамоатчилик, аниқроғи аҳоли орасида касаллик қайд этиляпти. Бу эса вазият жиддий эканини англатади. Шу боис берилган тавсияларга панжа орасидан қараманг.

Официальное заявление: в Узбекистане из лечащихся от коронавируса 641 больного состояние 4 - тяжелое
– В нашей стране с коронавирусной инфекцией зарегистрирован 3261 гражданин. На днях полностью выздоровели 42 человека, всего 2607 граждан, то есть более 81 процента больных. По сведениям Министерства здравоохранения, в больницах находится 641 человек, состояние 3 тяжелое, одного – критическое.
Более 45 тысяч граждан охвачены карантинными мероприятиями. Из них на карантине в стационарных условиях находятся более 20 тысяч человек. 25 мая проведено свыше 11 тысяч, всего более 597 тысяч лабораторных проверок.
Карантинные мероприятия продолжаются. Наш основной долг – соблюдать карантин и ограничительные меры. К сожалению, в последние дни случаи болезни выявляются среди среди населения. Это говорит о серьезности ситуации. Не пренебрегайте рекомендациями!